Jaki deser jest dobry? – kilka słów na temat słodkich posiłków

Mogą to być ciastka, ciasta i lody. Dobrym deserem na pewno jest zwyczajny kisiel, ugotowany na gęsto. Na nim można ulokować obłoczek bitej śmietany lub utrzeć żółtko z cukrem i tym polać kisiel. Na budyniu też dobrze jest ulokować bitą śmietanę, kilka orzeszków oraz posypać ją kakao.

Takie jedzenie jest naprawdę smaczne i wartościowe. Kisiele oraz budynie są lekkie, smaczne i naprawdę zdrowe.

Deserów jest wiele, a lody to dobry deser

Wystarczy udekorować je owocami, dodać bitą śmietaną i orzechy,  by powstał dobry deser. W domu można przyrządzić pyszny i niedrogi deser lodowy, mniejszym kosztem.

Lody wystarczy kupić i dodać do nich to, co mamy pod ręką. Bita śmietana może mieć 12 lub 18 procent tłuszczu, a niekoniecznie 30 procent. Smaczne są bezy, które przyrządza się z 5 białek i cukru. Białka ubija się z cukrem na sztywno. Następnie blachę wykłada się papierem, układa się kupki takiej masy i piecze się bezy przez pół godziny w piekarniku nagrzanym na 120 stopni. Można samodzielnie upiec blaty bezowe i przełożyć je kremem gotowym lub przyrządzonym z masła, kakao i mleka samodzielnie. Powstanie torcik bezowy, którego wierzch dekoruje się na przykład malinami i poziomkami. Smaczne desery urozmaicą rodzinny obiad i nadają mu sens i cel. Smakowite jedzenie jest ważne, a wiele osób wybiera dokładnie to, co jest smaczne i bardzo zdrowe.

Jeśli deser powinien być dietetyczny to wówczas zamiast cukru stosuje się ksylitol, stewię lub inny słodzik. Jest to zdecydowanie wartościowe rozwiązanie. Najlepsze są desery bazujące na malinach, na przykład gotowe galaretki, w których zatapia się maliny, truskawki lub pomarańcze.