Jakie jednorazowe kubki warto zakupić do firmy?

Impreza plenerowa, firmowy event, grill z przyjaciółmi to tylko niektóre sytuacje, kiedy potrzebne są wytrzymałe i odporne na stłuczenie talerze, sztućce czy kubki. Rozwiązaniem w takim wypadku mogą być kubki plastikowe lub papierowe. Które wybrać?

Jednorazowe kubki – najważniejsze informacje

Kubki jednorazowe użytku z różnych materiałów charakteryzują się tym, że są w pełni bezpieczne (mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością) i jednocześnie sprawdzą się one idealnie podczas najróżniejszych okazji, takich jaki rodzinne przyjęcia w plenerze, ale i profesjonalne wydarzenia, takie jak festiwale muzyczne. Takie kubki są również niezbędnym elementem na targach i podczas obsługi dużych imprez. W ofertach hurtowni i sklepów z tego rodzaju rozwiązaniem można nabyć kubki w różnych rozmiarach. Najmniejsze kubeczki sprawdzą się najlepiej w przypadku kawy (takiej jak espresso), kubki o standardowym rozmiarze (250 ml) to idealny wybór do herbaty, zaś duże i znacznie bardziej pojemne kubki w rozmiarze 300-500 ml idealnie nadają się do lemoniady, bubbletea czy piwa. Ostateczny wybór produktów do zakupu należy do osób odpowiedzialnych za tego typu zakupy w firmie, najlepiej jednak dobrać wielkość kubka do rodzajów napojów, które zamierza się serwować.

Kubki plastikowe na raz

Kubki jednorazowe z plastiku to doskonale znane wszystkim akcesoria, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w codziennym życiu człowieka. Takie rozwiązanie można znaleźć w kawiarniach i barach oraz podczas imprez i wydarzeń odbywających się na świeżym powietrzu – podczas pikniku czy grilla. Kubki plastikowe wykorzystuje się również w automatach do ciepłych i zimnych napojów – kawy, herbaty, czekolady, lemoniady, wody – zarówno w firmach, przychodniach lekarskich, jak i w miejscach publicznych. Takie kubki znajdują się też w gabinetach dentystycznych i umożliwiają tam pacjentom przepłukać usta w trakcie lub tuż po zabiegu. Kubki z plastiku można znaleźć również w restauracjach i innych lokalach, gdzie serwuje się dania i napoje na wynos czy w firmach cateringowych, a także wszędzie tam, gdzie podaje się wodę, piwo, soki, kawę, herbatę, czekoladę czy koktajle itd. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się też na stołówkach pracowniczych i w szkole.

Kubki jednorazowe z papieru

Jednorazowe kubki papierowe, podobnie jak ich plastikowe odpowiedniki, wykorzystuje się na ogromną skalę w różnych miejscach i podczas najróżniejszych wydarzeń. Kubki z papieru to nic innego jak ekologiczna alternatywa dla plastiku. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o ekologii, z tego powodu coraz częściej wybiera się rozwiązania jak najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Papierowe kubki jednorazowe można znaleźć w miejscach, w których oferuje się zarówno ciepłe, jak i zimne napoje na wynos, a także w automatach czy gabinetach stomatologicznych, na stacjach benzynowych, festiwalach muzycznych, meczach itd. Należy zauważyć, że kubki papierowe są bezpieczne i można ich używać przez wiele godzin, ponieważ są pokryte specjalną dodatkową warstwą z tworzywa sztucznego, dzięki której nie przepuszczają płynów. Jednak po pewnym czasie takie kubki stają się miękkie i mogą ulec zniszczeniu.